413

Konkurs na temat Zbrodni Katyńskiej

2015Warszawa

Z okazji przypadającego 13 kwietnia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zapraszamy Państwa do udziału w Konkursie dotyczącym tych bolesnych wydarzeń.

413

Kampania Pamiętam. Katyń 1940 w TVP i Polskim Radiu

2015Warszawa

Ruszyła tegoroczna kampania społeczno-edukacyjna upamiętniająca zbrodnię katyńską. Spoty telewizyjne przygotowane przez studio Platige Image z muzyką Łukasza L.U.C – a Rostkowskiego emitowane będą do 13 kwietnia na wszystkich antenach TVP (TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP REGIONALNA, TVP KULTURA oraz TVP POLONIA) Ponadto w ramach kampanii przygotowany został spot radiowy emitowany na antenach Polskiego Radia oraz kilku radiostacji regionalnych (Radio Nakło, Radio Victoria, Radio Łódź, Radio Centrum). Kampania została przygotowana we współpracy z Muzeum Katyńskim - oddziałem Muzeum Wojska Polskiego pod patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

413

VIII Katyński Marsz Cieni

2015Warszawa

12 kwietnia odbędzie się w Warszawie Katyński Marsz Cieni. Jak co roku jego uczestnicy oddadzą hołd polskim żołnierzom oraz funkcjonariuszom poległym i pomordowanym na wschodzie po 17 września 1939 roku. Marsz wyruszy spod Muzeum Wojska Polskiego o godz. 15.00. Przejdzie Traktem Królewskim przez Plac Zamkowy i Barbakan aż pod pomnik upamiętniający Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. Na zakończenie uczestnicy Marszu otrzymają pamiątkowe repliki "guzika katyńskiego - symbolu zbrodni. Kolumnę poprowadzi oryginalny samochód NKWD, tzw. „czarny woron”. Podczas Marszu zostanie odczytana korespondencja z obozów i lista poległych oficerów. NCK jest partnerem wydarzenia.

412

VI Katyński Marsz Cieni

2013Warszawa

W dniu 14 kwietnia 2013 r. o godz. 15.00 odbędzie się w Warszawie VI Katyński Marsz Cieni. Jego celem jest oddanie holdu niezłomnym żołnierzom Wojska Polskiego, policjantom Policji Państwowej, oficerom Korpusu Ochrony Pogranicza oraz kapelanom, którzy zostali zamordowani na Wschodzie.

917

Katyński koncert L.U.C. – a w rocznicę sowieckiej agresji

2010Warszawa

17 września 2010 w Teatrze Polskim w Warszawie, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę odbył  się spektakl muzyczno – wizualny Katyń 1940.  Widowisko przygotowane zostało przez Łukasza L.U.C – a Rostkowskiego i Studio Platige Image.

622

Widowisko multimedialne "Pamiętam. Katyń 1940" w Krakowie

201015:45Kraków

Już w najbliższą środę, 23 czerwca w krakowskim Kinie "Kijów" odbędzie się widowisko multimedialne Łukasza L.U.C Rostkowskiego i Platige Image zatytułowane "Pamiętam. Katyń 1940".
 

Widowisko "Pamiętam. Katyń 1940" autorstwa Łukasza L.U.C Rostkowskiego oraz Studia Platige Image jest elementem akcji społeczno-edukacyjnej, przygotowanej przez Narodowe Centrum Kultury w imieniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która ma na celu upamiętnienie 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Spektakl miał zostać zaprezentowany 13 kwietnia w Teatrze Narodowym w Warszawie w ramach obchodów rocznicowych.


Organizatorami koncertu są: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poseł Parlamentu Europejskiego - Bogusław Sonik oraz Stowarzyszenie "Pokolenie".

526

Uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Pułtusku

201010:50Warszawa

Uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Pułtusku uświetniła wystawa pt. "Katyń 1940 - pamiętamy". Wśród wielu prezentowanych eksponatów znalazły się m.in. urny z ziemią z Katynia i Ostaszkowa oraz oryginalne zdjęcia i dokumenty.

        

 

517

Koncert L.U.C "Pamiętam. Katyń 1940" w Elblągu

201013:00Warszawa

29 kwietnia w Elblągu odbyło się widowisko multimedialne w wykonaniu L.U.C-a i Platige Image zatytułowane "Pamiętam. Katyń 1940".

Widowisko odbyło się w Centrum Sztuki "Galeria EL", mieszczącym się w zabytkowej budowli sakralnej. Obecny był  tam także Piotr Żuchowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oba kwietniowe koncerty - w Elblągu i dzień później w Katowicach - obejrzało łącznie ponad 1100 osób.

Już w czerwcu to znakomite widowisko będą mogli zobaczyć mieszkańcy Krakowa.

Zachęcamy do oglądania zdjęć z Elbląga! 

 

512

Uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej w Ostrzeszowie

201015:25Warszawa

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy z nazwiskami 22 ofiar zbrodni katyńskiej pochodzących z Ziemi Ostrzeszowskiej uświetniło uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej w Ostrzeszowie w województwie wielkopolskim.
Przy obelisku "Golgota Wschodu" zgromadzili się mieszkańcy miasta, a także przedstawiciele Rodzin Katyńskich, wojska, policji i harcerstwa. Rozdano repliki guzików katyńskich podarowane przez Narodowe Centrum Kultury. Jednemu z bezimiennych dotąd rond nadano nazwę "Ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej". W sąsiednich Kraszewicach posadzono symboliczny Dąb Pamięci. W całej gminie Ostrzeszów odbywały się zbiorowe czuwania poświęcone ofiarom zbrodni 1940 roku i tragicznie zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem.

top
Do góry
Mapa serwisu